Ośrodek
rehabilitacyjno-wypoczynkowy

Rehabilitacja

Sala do kinezyterapii: gimnastyka ogólna, korekcyjna, gimnastyka indywidualna ćwiczenia w odciążeniu UGUL, terapia manualna usprawnianie indywidualne.

UGUL – kabina do ćwiczeń i zawieszeń, przeznaczona jest do stosowania w kinezyterapii indywidualnej. Stosuje się w niej zawieszenia całkowite, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz czynne z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo-ciężarkowego.
Bieżnie mechaniczne
Rowery treningowe
Steper
Piłki do ćwiczeń rehabilitacyjnych
Taśmy
Drabinki rehabilitacyjne – przeznaczone są do ćwiczeń ogólnousprawniających oraz z zakresu gimnastyki korekcyjnej.

Gabinet fizykoterapii:
BOA –
to sekwencyjny masaż uciskowy zastosowanie w rehabilitacji po urazach i kontuzjach, w leczeniu niewydolności limfatycznej, profilaktyka niewydolności żylnej oraz profilaktyka przeciwzakrzepowa. Stosowany również przy obrzękach kończyn górnych po mastektomii, kończyn dolnych różnej etiologii oraz przy odchudzaniu kończyn i zwalczaniu cellulitu.
Diadynamik i interdyn – to zabiegi prądowe polegające na masażu elektrycznym, powodują pobudzenie nerwów, likwidują stany zapalne w obrębie stawów, znacznie redukują bóle stawowo-mięśniowe.
Jonoforeza – zabieg prądowy o przemiennym natężeniu podobny w skutkach do w.w ale z użyciem leków (jonów leków np. Lignocainum).
Sollux – zabieg mający na celu ogrzewanie pewnych partii ciała w celu rozluźnienia naczyń krwionośnych i zlikwidowania stanów zapalnych.
Ultradźwięki – jest to zabieg z użyciem głowicy, z której wychodzą fale akustyczne nie uchwytne dla ludzkiego ucha. Mikromasaż ultradźwiękami zmniejsza ból i napięcie mięśniowe, hamuje procesy zapalne. Największe zastosowanie mają w chorobach układu ruchu i nerwowego. Szczególnie zalecane przy ostrogach piętowych i haluksach.
Magnetoterapia – wykorzystuje w procesie leczenia pulsujące (zmienne) pole magnetyczne o małej częstotliwości, które powodują ruch jonów w komórkach ciała. Pole magnetyczne przenika przez wszystkie tkanki równomiernie, zabiegi mogą być wykonywane przez ubranie, gips, bandaże, itp.
Prądy Traberta (UR)– działają rozluźniająco na mięśnie przykregosłupowe, hamują przewodzenie bólu. Prady te stosuje się w różnych zespołach bólowych i zanurzeniowych krążenia obwodowego.
Prądy TENS – to przezskórna stymulacja nerwów. Blokuje bodźce i pobudza organizm do wydzielenia endorfin (tzw. hormon szczęścia). TENS znajduje również zastosowanie w terapii trudno gojących się ran i owrzodzeń.
Laser – Laseroterapia, bądź też biostymulacja laserowa to grupa zabiegów, które wykorzystują własności skupionej wiązki światła do wspomagania leczenia m.in. dolegliwości bólowych, infekcji skórnych, czy problemów z krążeniem krwi i wielu innych schorzeń.
Krioterapia – (leczenie zimnem) – Nawiew parami ciekłego azotu (-180 stopni Celsjusza) uśmierza ból, zmniejsza obrzęki i procesy zapalne. Zabieg stosuje się m.in. w schorzeniach reumatycznych, urazach narządu ruchu, dyskopatiach, zmianach zwyrodnieniowych.

Gabinet hydroterapii:
Kąpiel perełkowa – zabieg wodny w małej wannie z użyciem wkładki wytwarzającej wibracje prądowe powodujące wytrącanie się bąbelków na powierzchni wody. Celem kąpieli jest rozluźnienie spastycznych mięśni, zwiększenie przepływu krwi w organizmie, poprawa ogólnoustrojowa organizmu, lepsza przemiana materii.
Kąpiel wirowa kończyn – częściowy masaż wodny wybranych części organizmu, np. kończyn górnych lub kończyn dolnych w typowym urządzeniu, prowadzącym do zmniejszenia bądź całkowitego ustąpienia dolegliwości bólowych układu mięśniowo-stawowego.
Hydromasaż – zabieg rozluźniający, pobudzający, odprężający. Stosowany w zespołach bólowych, zmęczeniu, jako zabieg relaksujący.
Aquavibron poprawia krążenie obwodowe i odciąża pracę serca, powoduje wzmożenie czynności gruczołów wydzielania wewnętrznego i przez to zwiększenie przemiany materii, lepsze wydalanie produktów przemiany materii, przyspiesza wessanie wysięków i przesięków, wzmaga wydalanie kwasu mlekowego i bezwodnika kwasu węglowego z mięśni, tonizuje mięśnie.
Okłady borowinowe – okłady z borowiny rozszerzają naczynia krwionośne, co poprawia obieg krwi w organizmie. Ponadto poprzez rozgrzanie i rozluźnienie mięśni i stawów zniesione jest uczucie bólu

Sala masażu terapeutycznego:
Materac wibracyjny – urządzenie polegające na pracy 6-ciu niezależnych sekcji masujących, rozmieszczonych wzdłuż całego ciała i poprzez delikatne drgania stymulujących odpowiednie obszary organizmu, w których koncentruje się ból. Likwiduje napięcia, dolegliwości bólowe w układzie mięśniowo-nerwowym, przywraca prawidłowe krążenie krwi, uelastycznia partie mięśni, podtrzymuje w dobrej kondycji. Zaletą tej terapii jest przeciwdziałanie zanikom mięśni.
Fotel „Prezydencki” – umożliwi eliminowanie przeciążeń i defektów kręgosłupa, koryguje odchylenia, znosi naprężenie, masuje, rozluźnia, rozciąga i uelastycznia mięśnie obejmujące kręgosłup, przez co umożliwia jego powrót do pozycji prawidłowej. Ma działanie akupresujące poprzez intensywny nacisk na okolice kręgosłupa, przydatny w leczeniu dyskopatii.

Zobacz galerię zdjęć

Referencje

Najwspanialsze wakacje tylko w ORW MEDUZA w Mrzeżynie! Polecam wszystkim!

Pani Marlena, lipiec 2015

Zobacz więcej

Kontakt

42 632 85 64

ul. Portowa 2,
72-330 Mrzeżyno

Przejdź do kontaktu

facebook